Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 16, 2021 in Zdrowie |

Jak dbać o serce?

Jak dbać o serce?

W ostatnim czasie coraz większą uwagę zwraca się nie tylko na to, by mieć coraz lepszą kondycję, ale przede wszystkim, by móc zadbać nie tylko o swoje ciało, ale także i duszę.

Oddychaj odpowiednio

Od pewnego czasu ludzie zwracają uwagę na to, w jaki sposób oddychają, ponieważ wbrew pozorom może to mieć bardzo duże znaczenie dla kondycji całego organizmu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że jednak to, w jaki sposób oddychamy, wpływa na dotlenienie całego organizmu. Dzięki temu każda z komórek jest właściwie zaopatrywana w tlen, jak i również na nasz wygląd. Ostatnie lata badań pokazały, że odpowiednia ilość tlenu we krwi i wody w organizmie powodują, że nasze ciało wygląda naprawdę młodo i opóźniamy wszelkie procesy starzenia.

W jaki sposób można ćwiczyć by móc poczuć się lepiej?

Jak koherencja serca ćwiczenia wpływają na samopoczucie? Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby sytuacji stresującej wziąć kilka głębokich wdechów. Właśnie w ten sposób nie tylko dostarczymy większą ilość tlenu do organizmu, ale spowodujemy, że stres szybciej minie. Ten stan można osiągnąć w momencie, w którym przyśpieszymy wdech i maksymalnie opóźnimy wydech. Warto pamiętać o tym, żeby całość przebiegała miarowo, gdyż tylko dzięki temu uda nam się osiągnąć właściwy sukces. Rytm serca synchronizuje się z oddechem, dlatego przeróżnego rodzaju ćwiczenia oddechowe mają pozytywny wpływ na to, w jaki sposób funkcjonuje nasz organizm. Czasami ludzie nie zdają sobie sprawy, że gdy się zdenerwują, to wtedy oddech przyśpiesza, a oni, zamiast skupić się na jego wyrównaniu, jeszcze bardziej podkreślają tę sytuację. Należy więc pamiętać o tym, żeby w sytuacjach stresujących skupić się na tym, by równo oddychać, im wolniej, tym szybciej się uspokoimy. To szczególnie ważne, jeśli mamy problemy z sercem. Od nas zależy, w jaki sposób będziemy reagowali na tego typu sytuacje, dlatego warto wiedzieć, że można nad tym popracować, jeśli tylko będziemy sobie tego życzyli. Trening czyni mistrza.