Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 2, 2021 in Zdrowie i medycyna |

Pływanie a spalanie kalorii, czyli gubimy wagę w ruchu

Pływanie a spalanie kalorii, czyli gubimy wagę w ruchu

Odchudzanie jest niemożliwe bez ujemnego bilansu kalorycznego. Tym samym do zdrowej i zbilansowanej diety trzeba dołożyć jeszcze jakąś aktywność fizyczną. Możliwości jest wiele, lecz my chcemy pokazać jak wielką pomocą, okazuje się w tej kwestii pływanie. Dlatego też właśnie to jemu przyjrzymy się nieco uważniej.

Czy możliwe jest odchudzanie dzięki pływaniu?

Zadając sobie tego rodzaju pytanie, warto wiedzieć, że jest to jak najbardziej realne. W końcu szereg różnych badań i obserwacji w praktyce jasno dowodzi, że aktywność ta zalicza się do najzdrowszych dla człowieka sportów. Regularnie pływając pozytywnie, wpływamy bowiem na optymalizację pracy naszego organizmu. Zyska na tym nasz kręgosłup, stawy, ale też i układ krążenia. W wyniku tego, że w wodzie mamy większy opór, to każdy nasz ruch wymaga większego wysiłku.

Pływanie a spalanie kalorii

Wystarczy już około 20 minut pływania, aby nasz organizm zaczął czerpać energię z nagromadzanych zapasów tłuszczu. Zatem przy standardowym korzystaniu z pływalni przez godzinę w regularnych odstępach czasu dość szybko zauważymy, że nasza waga zaczyna spadać.

Ile dokładnie kalorii spalimy, pływając?

To ile dokładnie uda nam się spalić podczas treningu pływackiego jest zależne w głównej mierze od kilku czynników. Wśród nich mamy czas, intensywność, naszą wagę i styl pływacki, jaki będziemy praktykować. Dlatego też posłużmy się przedziałem od około 300 do nawet 500 kcal. Dużo zależy tutaj od intensywności samego pływania.

Co jeszcze możemy, zyskać pływając?

Zalety płynące z pływania nie kończą się w żadnym razie tylko na spalaniu kalorii. Za sprawą tej aktywności ogólnie wzmacniamy swoje ciało, korygujemy wady postawy. Dzięki pływaniu mamy lepsze krążenie i wrasta też pojemność naszych płuc. Pływanie to również świetny patent na eliminację cellulitu, bo już po kilku tygodniach nasza skóra będzie gładsza i bardziej jędrna.

Jak więc widać warto pływać i to nie tylko ze względu na chęć zgubienia wagi. Regularne odwiedzanie pływali to również możliwość rozwoju nowej pasji, a także okazja do poznania nowych osób.