Pages Menu
  zabieg rich booster

Categories Menu

Posted by on sty 3, 2018 in Zdrowie i medycyna |

Alkoholizm czyli śmierć. Prywatne ośrodki leczenia alkoholizmu – leczenie dla alkoholików

Alkoholizm czyli śmierć. Prywatne ośrodki leczenia alkoholizmu – leczenie dla alkoholików

W wielu kulturach, w tym także Polsce, picie alkoholu jest rzeczą powszechną i modną. Nie tylko to w tzw. rozsądnych dawkach, lecz i znacznie przekraczające rozsądek, elegancję, klasę; i zdecydowanie zagrażające naszemu zdrowiu. Na domiar wszystkiego alkohol a raczej alkoholizm nie wybiera. Nie ma tu żadnej szczególne “uprzywilejowanej” sfery – rasy, wieku, zawodu, płci – która nie byłaby narażona na ryzyko osunięcia się w alkoholizm. Problem ten wcale nie dotyczy tzw. rodzin patologicznych. Ani mężczyzn. Przeciwnie – choruje na niego wiele “przeciętnych” kobiet.

 

Choruje – to słowo nie jest tu przypadkowe. Gdyż alkoholizm zdecydowanie jest chorobą, oficjalnie nosi miano choroby. Dlatego też mówi się w tym kontekście o terapii. Dlatego fraza “leczenie dla alkoholików” – funkcjonuje w mediach. I dlatego wciąż powstają zarówno publiczne, jak i prywatne ośrodki leczenia alkoholizmu. Ośrodki, w których pracują specjaliści – lekarze.
Terapie tam stosowane mogą mieć różny przebieg i długość. Z tymi czynnikami wiąże się też cena. Koszt tygodniowego pobytu w takim ośrodku to około 2500 zł za tydzień. Detoks to około 2 tys. zł. Sporo? Nie, skoro mówimy o tym, że ten pobyt może uratować nam życie!