Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 30, 2017 in Zdrowie i medycyna |

Gdzie leczyć uzależnienia? Prywatne leczenie uzależnień: prywatny ośrodek leczenia uzależnień

Gdzie leczyć uzależnienia? Prywatne leczenie uzależnień: prywatny ośrodek leczenia uzależnień

Choć z jednej strony narkotyki i uzależnienia wciąż stanowią w naszym społeczeństwie temat tabu, z drugiej strony obecne są wszędzie. I regularnie zabijają rzesze ludzi w niemal każdym wieku, z różnych środowisk społecznych, o rożnym kolorze skóry, stanie konta itd. Narkotyki bowiem nie wybierają i, choć brzmi to się to nieprawdopodobnie, mogą dotknąć każdego z nas. dlatego tak ważne jest, by o nich mówić. I z nich leczyć.
W Polsce istnieje wiele ośrodków zajmujących się leczeniem z uzależnień. Leczą – z różnym skutkiem, gdyż leczenie jest trudne zarówno dla lekarzy, jak i samych pacjentów. Trudno powiedzieć dla kogo bardziej. I niestety nie ma żadnej gwarancji, że taki leczony pacjent wkrótce znów nie popadnie w nałóg. Przeciwnie – zazwyczaj wraca. I czasem już nie wraca do żywych. Bo narkotyki zabijają – jeśli nie od razu, to stopniowo, krok po kroku. Rujnują życie jednostek i ich bliskich, niszczą społeczne więzi, dewastują ciało. I w końcu doprowadzają do fizycznej śmierci.

 

Jak tego uniknąć? Gdzie się leczyć? Czy lepiej wybrać ośrodek publiczny, czy zdecydować się na prywatny ośrodek leczenia uzależnień?
Teoretycznie różnice między nimi są niewielkie. Poza… Ceną. Trzeba bowiem przyznać, że prywatne leczenie uzależnień jest kosztowne. Lecz czy warto oszczędzać, gdy walczymy o życie?