Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 14, 2020 in Uroda |

Czy endermologia jest skuteczna?

Czy endermologia jest skuteczna?

Czy endermologia jest skuteczna w walce z cellulitem?

Chyba każda z kobiet słyszała o pomarańczowej skórce, czyli cellulicie. Jest on wrogiem numer jeden kobiecej skóry, ponieważ pojawia się w miejscach, które szczególnie podkreślają kobiecą urodę i którymi chciałoby móc się pochwalić. Co zrobić jednak, jeśli biodra, brzuch, czy uda zaatakowała pomarańczowa skórka, której żadną miarą nie zwalczają pilingi, masaże, czy nawet drastyczna zmiana diety? Jednym ze sposobów jest endermologia.

Dlaczego tak trudno pozbyć się cellulitu?

Rzeczywiście niektórym kobietom może być trudno pozbyć się tej przypadłości, ponieważ w wielu przypadkach jest ona uwarunkowana genetycznie, oraz hormonalnie – kobieca skóra gromadzi pod sobą więcej tłuszczu, który ma skłonność do zbijania się w nieetyczne formy. Na szczęście istnieje medycyna estetyczna i endermologia zabieg, który uważany jest za jedyną certyfikowaną metodę walki z cellulitem i który pomaga nawet w trudnych przypadkach.

Jak działa endermologia?

Endermologia pozwala uzyskać upragniony efekt gładkości i jędrnej skóry znacznie szybciej niż wiele innych zabiegów – już w trakcie kilku-kilkunastu zabiegów. Podczas endermologii ciało jest poddawane specjalnemu intensywnemu masażowi, pobudzającemu przewody limfatyczne i przeganiającemu tłuszcz z miejsc, w których jest niepożądany. Na skórę i tkankę łączną działa podciśnienie, co pobudza metabolizm, przyspiesza spalanie tłuszczu a jednocześnie pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Endermologia wydaje się więc być doskonałym sposobem na pozbycie się tego, czego nie chcemy w naszym w ciele, a w przeciwieństwie do innych metod – jeśli zapragniemy by w określonej partii ciała pozostały nam kształty takie jakie mamy – tak będzie, ponieważ zabieg ten działa miejscowo. Koszt jednego zabiegu wynosi ok. 150 zł, jednak salony kosmetyczne często stosują rozmaite promocje, dzięki którym można kupić pakiet dziesięciu czy kilkunastu zabiegów w obniżonej cenie. Warto spróbować przed sezonem bikini!