Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 2, 2022 in Zdrowie |

Czy dieta raw food to dobry wybór? Sprawdź jej efekty!

Czy dieta raw food to dobry wybór? Sprawdź jej efekty!

Jest wiele różnych metod żywienia, które zyskują popularność. Ostatnimi czasy do tej grupy zaliczyć można tzw. dietę Raw. Mamy tutaj do czynienia ze sposobem odżywiania się opartym na spożywaniu nieprzetworzonych surowych owocach i warzywach. Tego rodzaju dieta jest zbiorem założeń, które aprobują powrót do nawyków żywieniowych z dawnych czasów. Czy taka koncepcja ma racje bytu? Jakie są dieta raw food efekty? Czy w ten sposób staniemy się zdrowsi i szczuplejsi? To tylko kilka kwestii, jakie zostaną poruszone w dalszej części tekstu.

Dieta raw food i jej najistotniejsze elementy

Pewna grupa osób dostrzegła, że dochodzi do niszczenia białek w temperaturze 40-48°C. Uszkodzenia w ich strukturze są według nich w dużym stopniu niekorzystne dla zdrowia, ponieważ w czasach prehistorycznych układ pokarmowy człowieka nie był w żadnym razie przyzwyczajony do spożywania pokarmów poddanych termicznemu przetworzeniu. Na domiar złego przy podwyższonych temperaturach ma miejsce spadek ilości witamin. Szacuje się, że te ubytki mogą znajdować się w przedziale od 30 do 80%. Stąd też według zapewnień twórców opisywanej tu diety znacznie rozsądniej będzie jako fundament swojej diety wykorzystać surowe produkty. Tym samym dominującymi produktami są tu warzywa i owoce. Jednak można też spożywać nasiona, orzechy, tłoczone na zimno oleje. Do tego, jeśli ktoś lubi, można też spożywać niektóre gatunki ryb i mięs na surowo.

Dieta raw food efekty

Z całą pewnością można stwierdzić, że tego rodzaju dieta odznacza się niemałą skutecznością. Tym samym da się w ten sposób zgubić nadmiar tkanki tłuszczowej. Do tego zniknąć mogą różnego rodzaju stany zapalne i obniża się ciśnienie krwi. Pojawiają się również głosy, że dieta ta korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Jeszcze innym niezwykle pozytywnym aspektem jest wpływ na cukrzycę. Pojawiają się również przypadki, że pacjenci odstawiają niektóre leki, będąc na tej diecie. Wiele z tego rodzaju rewelacji niekoniecznie ma potwierdzenie w badaniach klinicznych. Do tego trzeba mieć na uwadze fakt, iż dieta Raw food należy do tych z dość sporymi restrykcjami. Oznacza to więc możliwość wystąpienia określonych konsekwencji zdrowotnych i do tego pojawić się mogą liczne niedobory. Mając, to wszystko na uwadze najrozsądniej będzie, przed przejściem na taką dietę skonsultować się z lekarzem.