Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 2, 2021 in Uroda |

Sztuczne rzęsy – na co zwrócić uwagę?

Sztuczne rzęsy – na co zwrócić uwagę?

Sztuczne rzęsy to “kropka nad i” każdej imprezowej stylizacji. Nadają mocnego spojrzenia i wyrazistego charakteru, podkreślają makijaż i przyciągają uwagę. Jeżeli zastanawiasz się, jakie będą najlepsze sztuczne rzęsy które wybrać i które warto nosić – czytaj dalej, a poznasz rzetelne wskazówki, by trafić na jak najlepszy produkt.

Jakie sztuczne rzęsy wybrać?

Wybór sztucznych rzęs zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji oraz efektu, jaki chcemy uzyskać. Nie trzeba dostosowywać rzęs do rozmiaru i kształtu oka, ponieważ produkt można łatwo przyciąć. W wyborze kierujemy się również własnym gustem i stylem. Istnieją dwa rodzaje sztucznych rzęs:

  • Rzęsy na pasku.
  • Kępki.

Rzęsy na pasku są łatwiejsze w aplikacji, bo ich nałożenie wymaga zaledwie kilku ruchów. Ważne jest to, by pasek, na którym znajdują się rzęsy był przeźroczysty. W innym wypadku efekt może być zbyt sztuczny. Sprawdzą się najlepiej u osób początkujących, które dopiero uczą się przyklejać rzęsy. Ten wybór z pewnością przypadnie do gustu kobietom, które lubią mieć długie, przyciągające uwagę rzęsy.

Kępki rzęs wyglądają dużo bardziej naturalnie. Ich dodatkową zaletą jest więcej możliwości nałożenia, a tym samym modelowania oka. Można za ich pomocą powiększyć optycznie oko lub stworzyć efekt kociego oka. Ich nakładanie jest jednak dużo trudniejsze i wymaga już pewnej wprawy. Najlepiej kupować je w dwóch długościach (dłuższe i krótsze), aby móc stworzyć efekt jak najbardziej zbliżony do natury.

Na rynku znajdziemy wiele różnorodnych produktów, różnych firm. Wśród nich warto zainteresować się rzęsami firm takich jak Top Choice, Inglot, Ardell czy Eyelure. Tak naprawdę każdej z nas może odpowiadać inny rodzaj rzęs, dlatego najlepiej sprawdzić różne możliwości na sobie, poeksperymentować i ostatecznie trafić na swoje ulubione.

Kupując sztuczne rzęsy nie można zapomnieć o kleju. Niektóre panie wybierają klej w kolorze czarnym, inne z kolei zdecydowanie bardziej wolą przezroczysty. Warto zwrócić uwagę na to, aby kleju nie nakładać zbyt dużo. Rzęsy wystarczy delikatnie posmarować cienką warstwą produktu, aby już dobrze trzymały się naszych naturalnych rzęs.