Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 8, 2021 in Uroda |

Czy można łączyć katam z henną?

Czy można łączyć katam z henną?

Wiadomo, że ludzie, a w szczególności kobiety coraz częściej decydują się na używanie henny. Jest to popularny środek. Jednak czy każda osoba, która ją stosuje zdaje sobie sprawę z tego, z czego ona jest robiona? Zapewne nie, bo dla większości ta wiedza jest po prostu niepotrzebna. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić zagadnienie typu katam henna. To szczególnie ważne dla osób, które się tym interesują i robią ją sobie w domu samodzielnie. Jedni stosują ją na brwi, a jeszcze inni na całe włosy.

Katam henna

Zanim przejdziemy do konkretów warto na samym początku zastanowić się nad tym, czym w ogóle jest katam. Otóż jest to nic innego jak zioło, które jest uznawane za młodszego brata indygo. Dla większości jest to oczywiście bardziej delikatniejsze zioło, z którym trzeba obchodzić się naprawdę bardzo ostrożnie. Katam występuje w formie zielonego proszku, który zapewnia ciemne odcienie. Dzięki niemu będziemy mogli uzyskać różne barwy: od chłodnych blondów, fioletów, brązów aż po samą czerń.

Katam daje takie same rezultaty jak indygo. Takie kolory typu brąz, czerń można osiągnąć za pomocą połączenia go z henną. Bardzo ważną informacją dla kobiet jest to, iż nie powoduje zielonych włosów. Warto zaznaczyć, iż katam utlenia się na włosach znacznie wolniej. Jeśli chcemy hennowa dwu etapowo najpierw henną, a potem katarem to warto dodać, iż w tym przypadku kolory wychodzą bardzo naturalne i ładne. Bez zimnego połysku jaki daje indygo. Można go rozjaśniać amoniakiem, gdyż nie daje efektu zielonych włosów.  Jeśli go użyjemy warto nie myć głowy jak najdłużej, gdyż katam utlenia się nawet 5 dni. Im cieplejszy kolor chcemy uzyskać tym dodajemy mniej zioła, a więcej henny. Trzeba rozmieszać to z wodą w temperaturze około 30 stopni.

Jeśli nie potrafimy zrobić tego samodzielnie w domu, to warto udać się chociażby do kosmetyczki czy też fryzjerki. One na pewo się na tym znają więc zrobią to profesjonalnie. Osoby, które nie potrafią mogą sobie jedynie zaszkodzić. A tego nikt nie chce.