Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 1, 2022 in Uroda |

Jak zrobić manicure w domu?

Jak zrobić manicure w domu?

W dobie pandemii zostało zamkniętych wiele lokali, także kosmetyczki. Zrobienie w domowym zaciszu może wydawać się bardzo trudne, zwłaszcza jeśli nie mamy specjalistycznego sprzętu. W tym wpisie zobaczysz, że manicure w domu nie jest taki straszny.

Co należy przygotować?

Zanim przystąpisz do zrobienia manicure w domowym zaciszu, musisz skompletować pełen zestaw, który będzie potrzebny do wykonania paznokci. Będziesz potrzebowała zmywacza bezacetonowego, polerkę do paznokci, cążki, pilniczek papierowy, oliwka do paznokci i skórek, bazę po lakier, lakier do paznokci top coat i krem do rąk. Kiedy już masz wszystko, to zacznij od usunięcia starego lakieru. Namocz wacik w acetonie i okręć je folią aluminiową. Po czasie odwiń paznokcie z foli aluminiowej. Teraz już możesz pozbyć się starego lakieru.

Przygotowanie paznokci

Zacznij od przygotowania paznokci do malowania, nadając im pożądany kształt. Pamiętaj, aby piłować paznokieć tylko w jedną stronę. W ten sposób unikniesz jego rozwarstwienia. Kolejnym krokiem jest zmiękczenie naskórka i usunięcie skórek. W kolejnym kroku przejdź do matowienia paznokci. Dzięki temu lakier będzie się lepiej trzymał i nie odpadnie przy pierwszej, lepszej okazji. Zacznij od rozprowadzenia bazy, a następnie naświetlając paznokcie lampą UV. Kiedy baza została utwardzona, to nałóż lakier i postępuj tak samo, jak w przypadku bazy. Za każdym razem nakładaj warstwę lakieru i utwardzaj go w lampie. Aby pokryć paznokieć, będziesz potrzebowała 2-3 warstw. Za każdym pomalowaniem paznokcia utwardź go w lampie. Na końcu nałóż warstwę topu i postępuj tak samo, jak w przypadku bazy i lakieru. Jeśli warstwa paznokcia jest kleista, to przetrzyj ją za pomocą specjalnego płynu. Teraz Twoje paznokcie są już piękne i błyszczące.

Jak widać, robienie manicure w domu nie jest zbyt skomplikowane. Warto się nauczyć tej umiejętności na wypadek kolejnych awaryjnych sytuacji. Dzięki temu nie będziemy się tygodniami męczyły z niezrobionymi paznokciami, ponieważ odrost czy nowy lakier zrobimy w domowym zaciszu.